kalnu velosipeds

Aktuāli!!!: Kalnu velosipēds

Universālais kalnu velosipēds dažādiem braucējiem

Kalnu velosipēds ir uzskatāms par universālu velosipēdu – tas ir lieliski piemērots braukšanai pa visdažādākajiem segumiem un ceļiem.

Kalnu velosipēds ir viens no populārākajiem velosipēdu veidiem, un tas ar katru gadu iegūst arvien lielāku popularitāti braucēju vidū. Lai veiksmīgi varētu iegādāties kalnu divriteni ir jāzin par tā īpašībām, tā dažādajiem veidiem un jāsaprot, kāds kalnu velosipēds būs piemērots tieši Jums.

Kalnu divritenis dažādiem braucējiem

Kalnu divritenis parasti tiek apzīmēts ar saīsinājumiem MTB vai ATB. Kalnu velosipēds ir paredzēts braukšanai bezceļa apstākļos.

Tas būs lielisks pārvietošanās līdzeklis braucot pa nogāzēm un akmeņiem, šķērsojot stāvus kalnus un dubļu takas, braucot pa nelīdzenu meža ceļu un citiem sliktas kvalitātes segumiem. Kopumā ir pieci galvenie kalnu velosipēdu veidi: lauku MTB, nogāžu MTB, taku MTB, ekstrēmie MTB un brīvās braukšanas MTB. Katrs kalnu velosipēda veids ir paredzēts dažādai braukšanai, pa dažādiem reljefiem un ceļa segumiem.

Iesācējiem būtu ieteicams iegādāties lauku MTB. Šā tipa kalnu velosipēds pilda gandrīz visas tās pašās funkcijas, kuras pilda citu tipu velosipēdi, bet šis velosipēds maksā krietni lētāk. Bet, ja Jūs apzināties, kādu braukšanas stilu Jūs piekopjat, tad varat sev piemeklēt attiecīgā tipa kalnu velosipēdu.

Ja vēlaties velosipēdu izmantot ekstrēmai braukšanai pa ļoti nelīdzeniem un kalnainiem apvidiem, tad, iespējams, ka Jums vispiemērotākais būtu ekstrēmā tipa kalnu velosipēds, bet, ja esat braucējs, kurš piedalās, vai vēlas piedalīties nogāžu riteņbraukšanas sacensībās, tad Jums noteikti būtu jāizvēlas kāds no nogāžu kalnu velosipēdiem.

Kalnu velosipēds un tā aprīkojums

Kalnu velosipēds ir aprīkots ar platākām riepām, nekā tas ir ierasts citu veidu  velosipēdiem. Tas tā ir tāpēc, jo braucot pa sliktas kvalitātes ceļa segumiem ir vajadzīga laba saķere, lai saglabātos labas manevrēšanas un bremzēšanas spējas, kā arī varētu pārvietoties ar lielu ātrumu. Kā jau var saprast pēc nosaukuma, kalnu velosipēds īpaši ir paredzēts braukšanai pret kalnu. Lai kalnu divritenis to veiksmīgi varētu paveikt, tas ir aprīkots lielu skaitu ātruma pārnesumu, kuri padara šo uzdevumu daudz vieglāku. Visbiežāk kalnu velosipēds ir aprīkots ar pārnesumu skaitu robežās no 18 līdz 30 ātrumiem.

Lai bez liekām problēmām varētu pārvarēt dažādus paugurus un nelīdzenumus kalnu divritenis ir aprīkots ar amortizatoriem, kuri palīdz piezemēties mīksti, bez liela atsitiena, gan no maziem, gan lielākiem palēcieniem. Tomēr, vienmēr ir jāatceras, ka amortizatori ir paradzēti braucēja drošības palielināšanai, nevis pārdrošas braukšanas rosināšanai. Jasaprot, ka amortizatoru svarīgākā funkcija ir vibrāciju un triecienu absorbācija, kuri, braucot pa nelīdzeniem ceļu segumiem, būs bieža parādība. Tāpat, kalnu velosipēds ir aprīkojams ar visdažādākajiem aksesuāriem, piemēram, tādiem, kā dubļu sargi, atstarotāji, bērnu sēdeklītis un papildus apgaismotāji. Kalnu divritenis lieliski spēj apvienot veiklo un ekstrēmo, ar komfortablo un ērto.

Kalnu velosipēds, visbiežāk, ir aprīkots ar nelielu rāmi, kurš ir diezgan atšķirīgs no cita tipa velosipēdu rāmjiem. Rāmja forma ir pielāgota speciālai braukšanai, bet tā tāpat nodrošina lielisku komfortu. Tie ir izgatavoti no metāla, alumīnija vai karbona, un katram no šiem materiāliem ir savi plusi un mīnusi, bet visbiežāk ir redzami kalnu velosipēdi, kuru rāmji ir izgatavoti no alumīnija. Tas tā varētu būt tāpēc, ka alumīnijs ir viegls, bet tajā pasā laikā arī ļoti izturīgs materiāls, un tieši šīs īpašības ir visvarīgākās priekš kalnu velosipēda. Augstākās klases kalnu velosipēdu rāmji ir no karbona, jo karbon sir pierādījis sevi, kā vislabākais materiāls priekš rāmju izveides, bet līdz ar to, tas arī maksā krietni vien vairāk.

Kas jāzin pirms kalnu velosipēda iegādes

Pirms iegādāties kalnu velosipēdu, Jums ir jāsaprot, kādem mērķiem vēlaties to izmantot. Ja kalnu divritenis Jums ir vajadzīgs, lai Jūs varētu piedalīties amatieru vai profesionālās sacensībās, Jums būs jāizvēlas krietni vien cita tipa velosipēds, nekā, ja Jūs ar to plānotu pārvietoties ikdienā. Ja Jūs sapratīsiet, kādu tieši velosipēdu Jūs vēlaties, tad Jums arī nebūs problēmu atrast sev piemērotu velosipēdu.

Lieliska vieta, kur meklēt gan sieviešu, gan vīriešu velosipēdus, ir velo veikals „VELO OUTLETS“, kurā ir plašs piedāvājums un lieliskas kvalitātes velosipēdi. Lai labi ripo!