bernu velosipeds

Bērnu velosipēds pēc pirmajiem soļiem

Bērnu velosipēdi jau no mazotnes

Bērnu velosipēds, tā iegāde un izvēle kļūst aktuāla, kad bērnam tuvojas divu gadu vecums. Šis vecums visbiežāk ir vispiemērotākais laiks, lai iepazīstinātu bērnu ar viņa pirmo velosipēdu. Pašlaik Latvijā un visā pasaulē ir ļoti liels piedāvājums, bērnu velosipēdi ir pieejami visdažādākajos izmēros un krāsās, kur katrs var izvēlēties sev tieši tādu, kādu sirds kāro. Tāpat vecāki var izvēlēties kur velosipēdu iegādāties, kādas firmas velosipēdu iegādāties un kāda cenas amplitūda ir pieņemama vecākiem.

Velo internetveikals kur izvēlēties piemērotāko bērnu velosipēdu

Velo veikals un internetveikals www.vienibasgatve.lv ir vieta, kur ne tikai pieejami jauni un lietoti bērnu velosipēdi, bet arī klātienē Jums ir iespēja saņemt konsultācijas no zinošiem konsultantiem – pārdevējiem. Konsultantu viedoklis un zināšanas bieži vien ir noderīgas, kad vecākiem nav skaidrs kāds bērnu velosipēds ir vispiemērotākais noteiktajā vecumā, kādas firmas velosipēdu vislabāk iegādāties un vai tas vispār ir svarīgi. Tāpat velo veikala konsultanti spēs novērtēt cik liels bērnu velosipēds ir jāizvēlas un kāds būtu vispiemērotākais Jūsu bērna augumam. Ja būsiet ieradies mūsu velo veikalā ar savu atvasi, pirms velosipēda iegādes varēsiet izmēģināt to, pārliecinoties par izvēlētā velosipēda piemērotību un atbilstību bērnam.

Bērnu velosipēds ir velosipēds, kuru iespējams aprīkot ar dažādiem velosipēdu aksesuāriem. Aksesuārus Jūs varēsiet iegādāties ne tikai velo internetveikalā, bet arī velo veikalā uz vietas, kas atrodas Rīgā, Vienībasgatvē 165A. Velo internetveikals ir vieta, kur varat aplūkot velosipēdus, pieejamos aksesuārus, kā arī uzzināt vairāk par servisu – piedāvātos pakalpojumus un velosipēdu cenas.

Bērnu velosipēds bērnam atbilstošā izmērā

Par veiksmīgu velosipēda pirkumu var atzīt tādu pirkumu, kad bērnu velosipēds bērnam ir piemērotā lielumā, un bērns ar to labprāt brauc. Varētu jau šķist, ka bērns jau tik ātri aug, ka vislabāk ir izvēlēties nedaudz lielāku velosipēdu nekā pašlaik ir nepieciešams, tomēr bieži vien tā ir lielākā kļūda kādu vecāki izdara.

Daži nozīmīgi faktori, kas būtu jāņem vērā:

Velosipēda sēdekli jānoregulē tā, lai bērnam apsēžoties uz velosipēda, kāja uz pedāļa būtu taisna.
Stūrei jābūt tādā augstumā, lai bērnam sēžot, stūri varētu aizsniegt, un uz plaukstas locītavām nebūtu jātur visa ķermeņa masa.
Bērna drošībai vajadzētu lietot aizsargķiveri, īpaši tad, kad tiek lietots līdzsvara bērnu velosipēds, kas paredzēts mazākiem bērniem. Tāpat jāievēro, lai bērns neaizraujas ar savām aktivitātēm, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus – ievērotu, ka ir gājēji, citi riteņbraucēji un automašīnas.

Ja bērnu velosipēds tiek izmantots patstāvīgi, svarīgi sākumā regulāros velo maršrutus veikt kopā ar vecākiem un izskaidrot, kā atsevišķi krustojumi vai vietas pareizi jāizbrauc.
Velosipēdam ir jābūt aprīkotam ar atstarotājiem – priekšā ar baltu, savukārt aizmugurē ar sarkanu, kā arī diviem dzelteniem atstarotājiem velosipēda spieķos.

Velosipēdam ir jābūt labā tehniskā stāvoklī – jāstrādā bremzēm, rāmim jābūt taisnam un stūrei perpendikulāri priekšējai riepai.
Līdz 10 gadu vecumam, bērni ar velosipēdu var pārvietoties satiksmē tikai pieaugušo pavadībā.
No 7 gadu vecuma bērni drīkst braukt ar velosipēdu pa ietvēm, velo celiņiem, brauktuvi vai ceļa nomali tikai pilngadīgas personas pavadībā.

Bērni ceļu satiksmē bez pieaugušā uzraudzības var piedalīties tikai sākot no 10 gadu vecuma, ja tie ir apguvuši ceļu satiksmes noteikumus un sekmīgi nokārtojuši Ceļu satiksmes drošības direkcijas eksāmenu, iegūstot velosipēda vadītāja apliecību.

Ievēro! Pa ceļu ar jebkuru velosipēdu atļauts braukt tikai vienā rindā un iespējami tuvāk brauktuves labajai malai. Ja ir ierīkots velosipēdu ceļš, tad velosipēdistam pa ceļu braukt ir aizliegts.

Līdzsvara bērnu velosipēds

Šobrīd Latvijā ļoti populāri ir kļuvuši līdzsvara bērnu velosipēdi. Uz ielām, parkos, kā arī bērnudārzos gandrīz katram otrajam bērnam ir līdzsvara bērnu velosipēds. Varētu pat teikt, ka tas ir jauns modes kliedziens, jo šis bērnu velosipēds ir piemērots pašiem mazākajiem, sākot jau no 2 gadu vecuma. Šķiet, ka par līdzsvara velosipēdu vecāki sāk interesēties uzreiz pēc tam, kad tiek nolikti malā rati. Bērnam, kas jau ir iemācījies staigāt, līdzsvara bērnu velosipēds ir lielisks risinājums, kā veicināt bērna attīstību, trenējot līdzsvaru.
Braukšanas ar velosipēdu ir lielisks aktīvās atpūtas veids – mudina bērniem būt aktīviem, pastāvīgiem, kā arī māca bērniem ceļu satiksmes noteikumus, praktiski mācoties no reālām dzīves situācijām.