Velosipēdi, kas paredzēti velotūrismam

Velotūrismam piemēroti velosipēdi

Mainoties dzīves stilam, velosipēdi kļūst par arvien iecienītāku pārvietošanās līdzekli.

Pārvietoties ne tikai ikdienā, bet arī iepazīt Latvijas pilsētas un āres var ērti pārvietojoties ar divriteni — minies, kur gribi, piestāj, kad un kur vēlies. Turklāt, braucot ar velosipēdu, dabas ainavas un apskates objekti ir ieraugāmi daudz labāk, nekā vadot automašīnu.

Latvijā arvien vairāk ir redzami ārzemnieki, kā arī pašmāju interesenti un aktīvisti ar lielām somām uz velosipēdiem. Šos cilvēkus var saukt par velotūristiem, kam velosipēdi ir labi palīglīdzekļi, kā izbaudīt dabu, kopā būšanu un aplūkot lieliskas vietas. Atšķirība starp ārzemniekiem un vietējiem ir tikai tajā, kāds maršruts tiek izvēlēts, jo aplūkota tiek viena valsts – Latvija.

Latvijas velotūristi nebaidās doties ceļā pēc iespējas tuvāk dabai, izbaudot visu, ko tā sniedz. Vieni no iecienītākajiem un drošākajiem velo maršrutiem ir maršruti, kas ved pa mazāk noslogotiem ceļiem vai pa meža takām, tādā veidā drošāk pārvietoties lielākās grupās un grupās, kurās ir arī bērni. Šie maršruti gan varētu būt patālu no pilsētām, taču tie mēdz būt daudz interesantāki, tiem ir iespēja piesaistīt arī dzelzceļa maršrutus, kur velosipēdi ir transportējami pat tālākus gabalos. Vilciens ir velotūrismam draudzīgs transporta veids, jo velosipēdi ir ērti novietojami tālākiem un tuvākiem braukšanas gabaliem, kur izkāpjot varēsiet turpināt ceļu minot pedāļus.

Velosipēdi tehniski labā stāvoklī – droši un uzticami

Būtiska ir velotūrisma transporta līdzekļa izvēle, kas nozīmē to, ka divriteni nāksies izvēlēties pietiekami kvalitatīvu un pietiekami laba tehniskā stāvoklī, lai uz ceļa negadītos pārsteigumi.
Visbiežāk tiek izvēlēti kalnu divriteņi, jo tie ir ar biezākām riepām un labāku protektoru salīdzinot ar citiem velosipēdu veidiem. Šādi divriteņi būs izdevīgāki un pateicīgāki braukšanai gan braucot pa meža takām, gan pa grantētiem ceļiem. Jo garāks ir maršruts, jo svarīgāk, kāds ir izvēlētais un līdzi paņemtais inventārs.

Pieredze liecina, ka velotūrisma maršruti mēdz pārvērsties par pārgājienu, kad divriteņi ir jāņem rokās un jāstumj vai jānes. Tādās reizēs otrajā dienā divriteņi var likties smagi un to svars noteikti par sevi liks manīt. Lūk, tādēļ pirms velosipēds tiek iegādāts, ir vērts apsvērt visus velosipēda plusus un mīnusus!

Lai gan viens no noteicošajiem faktoriem ir velosipēda cenas faktors, tomēr būtiski ir ņemt vērā to, kādiem mērķiem tiks lietots velosipēds, kur Jūs ar to vēlēsieties braukt un cik bieži to lietosiet.
Visērtāk ir ceļot ar vieglu velosipēdu, kuram ir piestiprināts bagāžnieks. Uz bagāžnieka var novietot lielu somu, atbrīvojot braucēja muguru. Tas ir ērtākais variants, braucot vairāku dienu ilgā izbraukumā. Savukārt no drošības viedokļa, jāuzmanās no braucošajām mašīnām un citiem velo braucējiem, jo uz bagāžnieka uzliktās somas paplašina braucamrīku.

Vienībasgatve.lv – velo veikals internetā tieši Jums!

Lai velosipēdi kalpotu godam, turklāt ļautu ievērojami uzlabot veselību un pašsajūtu, jāizvēlas kvalitatīvi braucamrīki, kas piemēroti konkrētā cilvēka vēlmēm un vajadzībām, par atbilstošu cenu. Tirdzniecībā pieejami dažādu veidu un modeļu divriteņi, kas ļauj ikvienam aktīvistam atrast sev piemērotāko velosipēdu, izraugoties īsto pārvietošanās līdzekli no plaša un daudzveidīga sortimenta un cenām. Pirms velosipēda iegādes, izpēti to atšķirīgās nianses un pieņem pārdomātu lēmumu. Vienibasgatve.lv – velo veikals internetā, kur atradīsiet divriteņus visdažādākajām gaumēm. Ja neesat drošs par to, kādu velosipēdu vislabāk izvēlēties, tad aicinām vērsties velo veikalā, kur varēsiet saņemt padomus profesionāliem konsultantiem, lūgt ieteikumus un detalizētu informāciju par katru velosipēdu un to cenām.

Velo veikals vienibasgatve.lv piedāvā Jums plašu velosipēdu, to rezerves daļu un piederumu klāstu, no kā varēsi izvēlēties braucamrīku, kas piemērots tieši Jums.

Tiem velobraucējiem, kuri vēlas piedalīties dažādos velo maratonos vai nodarboties ar velotūrismu, noteikti vispiemērotākie divriteņi ir sporta vai kalnu divriteņi. Šie divriteņi konstruēti tā, lai spētu izpildīt noteiktas tehniskās prasības, sasniegt lielu ātrumu īsā laikā, turklāt nodrošināt papildu drošību arī īpaši bīstamos apstākļos. Tā kā tiem ir īpaša veida sēdekļi un riepas, tie būs piemēroti tam, lai mērotu lielus attālumus, maršrutus pa dažāda veida ceļa segumiem.

Izvēlieties sev piemērotāko velosipēdu vienibasgatve.lv!